Dji 0287
Dji 0224

Stocznia Cesarska

Dowiedz się więcej

Rewitalizacja stoczni

Revive i Alides, dwie gandawskie firmy, działające na rynku nieruchomości, połączyły siły, aby wspólnie przekształcić najbardziej historyczną część terenu dawnej Stoczni Gdańskiej, w dynamiczną nadbrzeżną dzielnicę na miarę XXIw., która, szanując historię tworzy wysoką jakościowo przestrzeń do życia.

Stocznia Cesarska Z Lotu Ptaka 3

#nowehistorie

Projekt rewitalizacji Stoczni Cesarskiej zakłada ochronę i ekspozycję najcenniejszych historycznych budynków postoczniowych z równoczesnym przystosowaniem ich do nowych funkcji oraz budowę nowych, atrakcyjnych obiektów o różnorodnym przeznaczeniu. Taki sposób zagospodarowania pozwoli podkreślić wyjątkową historię tego miejsca, uzupełniając ją o nową jakość przestrzenno-architektoniczną.

"KIEDY NICOLAS PODPISAŁ KONTRAKT I KUPIŁ STOCZNIĘ CESARSKĄ, JECHALIŚMY RAZEM TAKSÓWKĄ. PRZED ODJAZDEM POWIEDZIAŁ TAKSÓWKARZOWI, ŻE WŁAŚNIE KUPIŁ STOCZNIĘ. NA TO KIEROWCA POWIEDZIAŁ MI, ŻE MÓJ KOLEGA MUSI BYĆ PIJANY. KIEDY POTWIERDZIŁEM, ŻE TO PRAWDA, KIEROWCA TAKSÓWKI BYŁ PRZEKONANY, ŻE OBOJE JESTEŚMY PIJANI!." Den Lackner - Specjalista ds. transakcji
Ecs T F 0904 Wojciech Milewski

Bogata i burzliwa przeszłość

Choć historia terenu sięga XIX wieku, znany jest on przede wszystkim jako kolebka Solidarności. W latach 70. i 80. stoczniowcy w obronie swoich praw i wartości rozpoczęli strajki. 31 sierpnia 1980 r. pod przywództwem Lecha Wałęsy Międzyzakładowy Komitet Strajkowy podpisuje z delegacją komunistycznego rządu tzw. „Porozumienie Gdańskie”, które umożliwia powstanie niezależnych, samorządnych związków zawodowych oraz otwiera obywatelom drogę do niepodległości, wolności i sprawiedliwości społecznej. Porozumienie to ostatecznie doprowadziło do upadku komunizmu w Europie wschodniej.

Octo21 6 08 173 Fot Michal Algebra

Społeczność i Placemaking

Kierując się zasadą „Nie możesz pokochać tego, czego nie widzisz” otworzyliśmy nasz teren i zaprosiliśmy mieszkańców Gdańska do współtworzenia nowo powstającej przestrzeni, tworząc wspólnie z partnerami szeroką gamę działań miastotwórczych.

Poznaj inne projekty
Dsc 6669

Zróbmy to!

Z poszanowania do historycznej tkanki, naszą działalność inwestycyjną na terenie rozpoczęliśmy od remontu dwóch zabytkowych obiektów – budynku Dyrekcji oraz budynku dawnej Remizy. Obie rewitalizacje zostały wyróżnione i nagrodzone w prestiżowych konkursach, jak European Property Award czy Zabytek Zadbany.

Teraz nadszedł czas na iście #nowehistorie, w postaci zespołu budynków mieszkaniowo-usługowych.

Odkryj więcej