Wkrótce w Mechelen: Komet

Projekt KOMET w Mechelen to nowa nazwa dla dawnych terenów przemysłowych Comet – ukłon w stronę przeszłości tej lokalizacji.

Ten były teren przemysłowy między Leuvense Vaart a Mechelse Vesten już od lat miał wielki potencjał i wielu partnerów ciężko pracowało nad tym, aby go dobrze wykorzystać.

Poza stylową i odważną zabudową z dużą ilością otwartej przestrzeni, będzie to przede wszystkim okolica, której siła leży w różnorodności.

Projekt Komet w liczbach

  • Pow. całkowita (m²) 40 000
  • Pow. faza 1 (m²) 16000
  • Łączna liczba jednostek mieszkalnych 314
  • Do rynku (m) 970
  • Rowerem do stacji (min) 4
Birdeye Medium

Dlaczego Komet?

Skąd wzięła się nazwa KOMET? To nawiązanie do terenu Comet, na którym do 2007 roku firma Comet N.V. produkowała beczki na piwo. Oprócz tego, wiele kufli piwa wypito również w barze letnim KOMEET, który działał w tym miejscu przez kilka ostatnich lat. Dzięki nowej nazwie, jako Revive chcemy uczcić historię i piękne czasy związane z tym miejscem.

Więcej szczegółów na stronie projektu Komet
Komet Render 2

Przyszłościowe budowanie

Osiedla mieszkaniowe Revive są okolicami zorientowanymi na ludzi, w których jakość życia odgrywa najważniejszą rolę i które są całkowicie dostosowane do obecnych i przyszłych wyzwań. Właśnie dlatego jako Revive inwestujemy w zrównoważoną transformację terenów poprzemysłowych. Zapobiegamy rozprzestrzenianiu się miejskiego zgiełku na coraz rzadsze już otwarte i zielone przestrzenie. Oprócz tego tkanka miasta zyskuje nową dynamikę, dzięki centralnemu położeniu wielu starych lokalizacji. Mocno wierzymy w połączenie budownictwa zrównoważonego pod względem ekologicznym i społecznym ze współczesną i ponadczasową architekturą na najwyższym poziomie.

Komet Render 5

Architektura na najwyższym poziomie

Architektura w ramach projektu Komet to dzieło biur Crepain Binst Architecture oraz Areal Architecten. Głównym przeznaczeniem tego terenu jest stworzenie mieszkań i apartamentów o różnych typach i wymiarach. Domy są budowane przede wszystkim wokół centralnego parku. Apartamenty zaprojektowano jako rząd połączonych ze sobą budynków między parkiem a kanałem. Wzdłuż wody znajdują się wykończone na wysokim poziomie penthouse’y o wyróżniającym się designie. Dla osób starszych przygotowaliśmy certyfikowane mieszkania dostosowane do ich potrzeb.

Komet Render 1

Zorientowanie na mobilność

Chcemy w jak największym stopniu ograniczyć ruch samochodowy na osiedlu Komet. Mamy na uwadze ekologię, zatem dzięki takiemu rozwiązaniu, znacznie polepszy się jakość powietrza, a otoczenie stanie się bezpieczniejsze i spokojniejsze. To wymarzone miejsce zarówno dla młodych, jak i starszych osób! Dla wygody mieszkańców, na obrzeżach terenu zbudowano podziemne parkingi... Naszym celem jest zbudowanie społeczności, w której zdrowie i bezpieczna mobilność będą najważniejsze!

Przegląd projektów