2020 Revive Deel 1 Fotografie Valerie Clarysse 25
2020 Revive Volledige Reeks Deel 2 Fotografie Valerie Clarysse 102

Den Draad

Zielona nić przecinająca Gentbrugge

Osiem lat po tym, gdy zakład produkcji drutów stalowych Treillarmé zakończył działalność, zakupiliśmy tę lokalizację.

Tereny zostały całkowicie oczyszczone, a pierwsze osiedle mieszkalne Revive stało się faktem.

W przypadku Den Draad chcieliśmy dosłownie przekroczyć granicę zrównoważonego mieszkalnictwa poprzez kombinację inteligentnej architektury, nowoczesnych technologii budowlanych, ponownego użycia materiałów rozbiórkowych oraz precyzyjny dobór zrównoważonych materiałów budowlanych.

Projekt Den Draad w liczbach

  • Pow. całkowita (m²) 420 000
  • Liczba jednostek mieszkalnych 130
  • Oddanie (rok) 2015
  • Do przystanku tramwajowego (m) 450
  • Zintegrowany park (m²) 150 000
Foto Den Draad

Bujna zieleńZieleń zajmuje bardzo dużo miejsca na osiedlach stworzonych przez Revive. Wiąże się to z wieloma korzyściami, jeśli chodzi o aspekt społeczny. Prywatne i publiczne przestrzenie wzajemnie się tutaj przenikają. Nie prowadzi to jednak do uciążliwości dla poczucia prywatności. W ten sposób tworzymy spontaniczne miejsca spotkań dla całej okolicy. Tak właśnie jest również w Den Draad. Ogromna przestrzeń publiczna oraz ogólnodostępne tereny zieleni to wielka wartość dodana zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Każdy może czerpać przyjemność z różnych atrakcji i ław piknikowych, które zamontowano na tym osiedlu. Obok Den Draad od niedawna znajduje się również Victoria Regiapark, stworzony przez miasto Gandawa.

Den Draad Site 6 Large

Spójna wizja różnych architektów

Projektem Den Draad zajmowały się różne czołowe biura architektoniczne. Architekturą i projektem wnętrz w pierwszej fazie zajmowało się BURO II & ARCHI+I wspólnie z biurem HUB. W drugiej fazie budowy do projektu dołączyły biura CAAN Architecten, DENC!-Studio oraz Weysen & De Baere architecten. Dwa mieszkania zaprojektowało również biuro Cameleon architecten.

"„Mam tutaj pod ręką zarówno park, jak i jedno z najpiękniejszych miast w kraju”" Hans – mieszkaniec Den Draad
Img 6752 Large

Czy wiesz, że...

początkowo główna siedziba firmy Revive znajdowała się właśnie w Den Draad? Rozpoczęliśmy działalność w 2009 roku i początkowo nasze biura znajdowały się w kontenerach tymczasowych. W 2013 roku – po czterech latach – przeprowadziliśmy się do pięknej, nowej siedziby. Od tego momentu przebyliśmy ogromną drogę, ale wciąż się rozwijamy i rośniemy. Obecnie można nas znaleźć w parku przemysłowym WATT The Firms.