STOOM

Od marca 2017 r. jesteśmy właścicielami dawnych zakładów włókienniczych Saffre-Frères w Oudenaarde. Na ich miejscu powstaje osiedle pod nazwą „Saffrou”. Przewidzieliśmy w nim domy, mieszkania, lokale usługowe i biurowe, wspólne przestrzenie do pracy (tzw. co-working) oraz usługi noclegowo-gastronomiczne.

Nazwa „STOOM” została zaproponowana przez kolektyw Uverlast, który powstał w 2013 roku, a jego misją jest zbliżanie ludzi poprzez muzykę. W STOOM Uverlast postanowił pójść o krok dalej i wszedł w rolę organizatora wydarzeń w naszej tymczasowej przestrzeni. STOOM ma stać się miejscem spotkań dla osób w każdym wieku, gdzie wszyscy mogą znaleźć coś dla siebie.

W październiku 2017 r. występował u nas kilka razy, na w pełni wyprzedanych pokazach, kolektyw teatru konnego Cirque Frère Frère.

W naszej tymczasowo zaaranżowanej przestrzeni znalazła dla siebie miejsce również organizacja non-profit Game and Socialization asbl, zajmująca się m.in. szkoleniem i behawioryzmem psów. W ten sposób nasze ukochane czworonogi również mogły skorzystać z dużej przestrzeni jaką mamy na działce.

W naszej przestrzeni można było również odwiedzić Febe w jej sklepie: Sport, Health & Style. Febe chce wspierać ludzi w odnajdywaniu lepszego samopoczucia za sprawą sportu i zdrowej żywności, dobieranych w drodze indywidualnego doradztwa. Sklep Sport, Health & Lifestyle mieści się na rogu Dijkstraat i Blekerijstraat, a organizowane w nim wydarzenia można śledzić na stronie na Facebooku.

Latem 2018 r. STOOM miało do zaproponowania liczne atrakcje, a wśród nich jazdę na deskorolce w krytym skateparku De Loods lub wizytę do przestrzeni wystawienniczej. Wisienką na torcie było otwarcie w sobotę 2 czerwca baru letniego 't Pleintje.