Lab Zorro

W 2018 r. w Mechelen ruszyły prace budowlane na osiedlu Komet, które jest nowym, zrównoważony projektem mieszkaniowym o wyjątkowej architekturze, z parkiem zaprojektowanym jako główne miejsce spotkań. W oczekiwaniu na zakończenie robót zaaranżowano tam tymczasową przestrzeń rekreacyjną o nazwie Lab Zorro.

Latem 2016 r. rozpoczęliśmy wspólnie z władzami miasta Mechelen poszukiwania partnerów do tymczasowego zagospodarowania przestrzeni. Zależało nam, by proponowane aktywności powiązane były ze sportem, zabawą i zachęcały do interakcji. Wkrótce po opublikowaniu ogłoszenia w naszej przestrzeni zaczęły powstawać przeróżne inicjatywy związane z rozrywką, twórczością i sportem.

W grudniu 2017 r. nasi partnerzy zorganizowali kolejny niezwykły weekend zakończenia! Oto kilka inicjatyw, w których można było uczestniczyć w Lab Zorro w Mechelen:

Komeet

Latem 2016 r. i 2017 r. letni bar Komeet serwował gościom pyszne, orzeźwiające napoje. Odbywały się w nim również m.in. zawody w szwedzką grę kubb, niedzielne brunche, występy, targi płyt i turnieje siatkówki plażowej.

Więcej informacji

Arenal Padel Club Mechelen

Padel to nowy sport rakietowy, który łączy najlepsze elementy gry w tenisa i squasha.

Więcej informacji

Velt Mechelen

Ekologiczny ogród

Odwiedź stronę na Facebooku

Regionaal Landschap Rivierenland

Projekt pilotażowy, polegający na zasadzeniu naturalnej roślinności wokół planowanego parku

Więcej informacji

The Box

Wyjątkowa siłownia w plenerze

Więcej informacji